آخرین اخبار

تقدير مقام معظم رهبری و رييس‌جمهور از کارگران، واحدهاي نمونه کاري و زنان کارگر و مدير نمونه

 

بیست و چهارمین جشنواره ملی امتنان از کارگران و واحدهای کاری نمونه  

 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز شنبه 7/2/92 با هزاران نفر از کارگران و فعالان بخش تولید و جمعی از کارگران نمونه و برترکشور به مناسبت هفته کارگر دیدار داشتند و در این مراسم مهمترین ویژگی طبقه کارگر را مایه گذاشتن از جسم و جان خود برای پیشرفت و آسایش کشور دانستند و افزودند: کارگران ستون فقرات یک جامعه هستند که درصورت نبود و یا ضعف آنها، کشور فلج خواهدشد.
ایشان با تأکید بر لزوم توجه ویژه به مقوله کار و کارگر در عرصه فرهنگ سازی و همچنین در عرصه قانونگذاری و اجرایی خاطرنشان کردند: اگر قشر کارگر از امید و رفاه و امنیت شغلی برخوردار باشد، حرکت کشور در مسیر پیشرفت سریعتر و آسان تر خواهدشد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به نقش و جایگاه ویژه کارگران در پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین در مراحل مختلف انقلاب از جمله دوران دفاع مقدس افزودند: در طول 34 سال گذشته تلاشهای زیادی انجام گرفت تا طبقه کارگر را در مقابل انقلاب و نظام اسلامی قرار دهند اما کارگران مؤمن و انقلابی کشور با شجاعت در مقابل این توطئه ایستادند و این موضوع مایه افتخار طبقه کارگر است ونیز افزودند: در همه برنامه ریزیها باید زندگی و معیشت طبقه ضعیف مورد توجه قرار گیرد.
ایشان فرهنگ سازی در میان مردم برای استفاده از کالاهای ساخت داخل را بسیار مهم خواندند و افزودند: باید این فرهنگ در میان مردم فراگیر شود که انتخاب یک کالا با نشان داخلی و یا با نشان خارجی می تواند یک کارگر ایرانی را برخوردار و یا محروم کند.
رهبر انقلاب اسلامی خطاب به ملت ایران گفتند: درخواست من از همه ملت ایران این است که به سمت مصرف تولیدات داخلی بروند.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه دستگاههای دولتی نیز برای تأمین نیازهای خود، به هیچ وجه نباید از تولیدات خارجی استفاده کنند ، خاطرنشان کردند: البته تولیدکنندگان داخلی اعم از مدیران بنگاهها، کارگران و سرمایه گذاران نیز باید تولیدات خود را بصورت درست و کامل و با کیفیت خوب ارائه دهند.
ایشان لازمه پیشرفت کشور را حرکت جهش گونه و خلق حماسه دانستند و تأکید کردند: حماسه اقتصادی و سیاسی، توأمان با یکدیگر هستند و هرکدام دیگری را حفظ و تقویت میکند.
دكتر محمود احمدي‌نژاد نیز بعد از ظهر همان روز در بيست و چهارمين جشنواره ملي امتنان از کارگران، گروه‌هاي کار و واحدهاي نمونه کارگري و يازدهمين جشنواره ملي امتنان از زنان کارگر و مدير سرپرست خانوار نمونه، از 11 نمونه سال گذشته، 12 گروه کاري نمونه، سه واحد نمونه کارگري کشوري، سه گروه تلاشگر نمونه و 9 تن از زنان کارگر و مدير سرپرست خانوار نمونه کشور تقدير و تجليل کردند.
همچنين به دستور رييس جمهور مقرر شد به مناسبت روز کارگر هديه‌اي به تمام کارگراني که از سراسر کشور در اين مراسم حضور داشتند، اهدا شود.
رييس جمهور با تأکيد بر اينکه روحيه همبستگي موجود بين عوامل مؤثر در روند ساختن کشور مطلوب است، خاطرنشان کردند: همانطور که پيشرفت و رفاه بايد بين همه توزيع شود، وقتي مشکلي پيش مي‌آيد نيز همه بايست شانه‌هاي خود را براي پذيرش مسئوليت پيش بياورند؛ امروز روند پيشرفت کشور عالي است و آينده‌اي درخشان‌تر از امروز در انتظار ملت ايران مي‌باشد.

شایان ذکر است که یکی از همکاران عزیزمان به عنوان کارگر نمونه کشوری و نماینده شرکت باند و گاز لطیف در این مراسم حضور داشته و مورد تقدیرحضرت آیت اله خامنه ای و جناب آقای دکتر احمدی نژاد قرار گرفتند.شرکت باند و گاز لطیف نیز از انتخاب ایشان به عنوان کارگر نمونه کشوری بسیار خرسند بوده و کمال تشکر و قدردانی را هم از ایشان و هم از سایر همکاران می نماید.  

 

منبع خبر سایت ریاست جمهوری

 

 

 

آمار سایت
 • بازدیدکنندگان امروز

  4
  0
 • بازدیدکنندگان دیروز

  1
  0
  4
 • بازدیدکنندگان ماه

  7
  0
  8
 • کل بازدیدکنندگان

  6
  2
  5
  3
  6
  9
  9
  6
  7